Düşünceler Hakkında Bilmek dis eti kanamasi neden olur

Kronik mide kanaması: 6 haftadan elan uzun süre devam fail kanamalardır. Belirtileri, nedenleri ve tedavisi akut kanamalara için farklılık gösterebilir.

filiz Selam. Ben 3 aylik hamileyim eğin ust sag ve sol dis etlerimde sisiklik var dokundugum an kaniyorlar. Ne yapmam lazim hamile oldugum icinde herseyi kulanamiyorum. Dis doktoruna gidicem yalnız göz cok müterakki bir tarihe termin verdi.

samet hocam meraba 14 yaşındayım dişimin dibindeki diş etleri azar azar şiş sebebi varmıdır

Kompetan hekim Diş taşı oluşumundan kaynaklanıyor mümkün. Bir diş hekimine gitgide araştırma olmalısınız.

Mahir hekim İltihaplanma oluştu ise dişinizin kızılınması gerekiyordur. Kesinlikle bunu savsaklama etmeden doktorunuza gösterin.. Dertlara neden olur.

Mütehassıs hekim 20 lik dişiniz çıkıyorsa yanlızca bu durumdan dolayı ağrı kesici alabilirsiniz.

yenmiş hocam merhabalar 20’lık dıslerımı cıanaçıversiyon agrkaloriın olmasının uygun oldugunu bılıtefsir lakin kopek dısının sadece sag cenahındakı dısım sızlıyor, dokunamıyorum bıle ödememek yıyemıdeğerlendirme ödememek yerken veya alışılagelen konusurken en ufak bır kontak olsa dısımı sızlatıyor bireyım huzurıyor ve damaklarıma agrı vuruyor agrı kesıcı kullanıyorum yalnız pe faydasını gormedım unıversıtemın bıtmesıne ıkı kamer var ıkı ay boyunca dıscıye gıdemem sızın tavsıye ve onerılerınız nelerdır hocam ?

Öncelikle kanamanın kaynağı tespit edilerek, kanamanın durdurulmasına çalışılır. Bunun muhtevain hastaya gastroskopi uygulanarak, kanamanın sebebi bulunur. Geçerli ilaç ve ısı tedavileriyle nezif kesilir. Kanamanın durmasından sonra gene oluşmaması karınin gereken ilaç tedavisine sarrafiyelanır. Kanamaya neden olan ülser oluşumları var ise onlarında tedavisi mimarilır.

Uzman hekim Diş hekiminiz oluşan ağrılar konusunda zaruri tedaviyi uygulayacaktır. Salı günen derece sabrediniz.

Dişlerim şümul cereyan etmek üzere kesildi dolgularım diş etlerime kadar indiği için diş etlerimden temizlerken bayağı zedeledi hekim ve örtüsüz bıraktı 2 sıra sonra geçicidiş taktı lakin meydana getirilen arızi diş diş etlerimin şmedarımaişetmesine sebeb evet ve ben ağrıdan dolayı uğraşırken gelgeç diş çıktı doktoru arardım muvakkat diş etine baskı yapmış anlaşılan eğreti onu dedi 2 güneş sonrasında özge dişlerim hulliyatlacak fakat emniyetsiz bir sızı ağrı kesicilerde 2 saate tesirini kaybediyor diş etlerimde sızlıyor acaba apse dokumayor olabilirmi?

Uzman doktor Vardır. Diş hekiminize görünün.. Oluşan diş taşlarınızı temizletin aynı zamanda jurnal olarak diş denetlememlarınızıda uygulayın..

Birincil ozcan Selam doktor satış, bir haftadir ust damagimda bir sislik olustu olustugu gun kbb doktoru yumusak nesiç iltahabi oldugunu soyledi ve antibiyotik agri stoper ve majezik gargara verdi 2-3 gun kullandim ama geceleyin agriyla uyanmaya basliyordum, disciye gittim oncelikle kist olur diye rontgen cekildi ve aydınlık buldu. Sol on disimden suphelenerek kokune bakti ve iltihabin dis kokunden baslayarak degil amma bulunan iltihabin dis kokune derece inmis olabilecigini soyledi iltahabi patlatarak pamukla beş altı temizledi, extra bir antibiyotik be gargara verdi.

Uzman doktor Dişinizde iltihaplanma olduğu demeına geliyor.. Behemehâl bir diş hekimine tedavi olmanızı öneriyorum.. Bu mevzuyu boşlama etmeyin..

PERİODONTİT: Sağaltım edilmezse gelişerek şiddetli gingivit veya ileri periodontite devirebilir. Asgari kemik kaybını ciğereren enflamasyon, diş hitit çizgisi altında geceli gündüzlü plak birikiminden kaynaklanır.

poyraz Hocam 3 hafta önce doktora gittim 10doltordan 9 kanal tedavisi demesine karşın gacı doktor dolgu yaptı fakat yeniden dişim apse yaptı sizce elbette bir gidiş uygulanır dişime

Kompetan hekim Aluşan apse ilrlemiş ve kemik dokua yıkılmalara sebebiyet vermiş henüz önce dertlarınız olmuş geçmiş fakat siz bu vecalara katlanarak diş hekimine gitmemissiniz.

rabia Mrb doktor as ben dort gundur dis agrisi cekiyorum doktorum 1500 luk antibiyotik verdi bugun sbh kalktgimd yanagm sismis ve agrisi devam ediyor bu iltihap nezaman gecer acaba ilaclari kullanaymmi yoksa doktora yeniden gtmem gerekiymu

1990’lı yıllarda Türkiye’de gerek diş fırçkakımı gerekse macun kullanımı oranlarının çok bağan düzeyde bulunduğunu vurgulayan Prof. Dr. Meriç “ 90’larda Türkiye’bile her 4 kişiden 1 kişiye diş fırçbirliı düşüyordu. Şimdi ise her 2 kişiden birinin diş fırçbeyı var. Bu menfi hesap olsa da yine de yapıcı bir tekâmül skorlmalı. Endüstri de daha çok bu alana daha şu denli mevduat örgüyor.

Mahir hekim Antiboyotik tedavisini doktorunuzun söylediği zamana denli kullanın.. Doktorunuzun önerileri dışına çıkmayın..

“ İdrarımızda, dışkımızda hun Web Site gördüğümüzde doktora gidiyoruz da ağızda görünce neden gitmiyoruz. Tababet camiasında bir nazar boncuğu nezif alışılagelen onaylama edilir. O da tümüyle fizyolojik olarak ortaya çıkan kadınlardaki sayı kanamasıdır. Onun dışındaki tüm kanamalar patolojiktir, şu demek oluyor ki rahatsızlık belirtisidir. Lütfen umum ayağınızı yatak alsın ve dişlerde nezif evetğunda doğruca doktora gitsin.

funda İyi gunler hocam benim sorunum daha onceden hat yaptirdigim disimin etinin sismesi ne yapmaliyim bu keyfiyet da elan oncede olmustu antibiyotik kullandim duzeldi simdi tekrar kizariklik var

ali Merhaba doktor as. Ortalama 6 yıl önce yapmış oldurdığım hat tedavili dişim Son bir dü aydır apse yapmaya ve dertmaya mebdeladı diş.hekimine gittim baktı sütun çekilecek dedi farklı bi çaresini yasak mu acaba çektirmek istemiyorum

Kompetan doktor Yaralarınızı görmem geçişsiz dişinizle alakalı bile mümkün ama olmayabilirde bunun ciğerin sağlık muayenesi olmalkaloriız. Antrparantez dişinizde iltihaplanma varsa kesinlikle tedavisini yaptırınız.

sundus Dotorum 2ay once disime doghu yapilmisti ve 15 gun sonrasında disim agrimayya baslasi.doktora gittim antibiyotik verdi kullandim agrisi elimi degince agriyo doktora dedim disini cekicem dedi lakin ben cektirmek istemedim kokleri saglam .hat tedavisi olgunlaşmak zorundami okanal tedavisi eğer olmazsa ne olur

iffet Selam hekim as hamileyim ve dişimde apse oldu. Kullanabileceğim antibiyotikler hangileridir ?

İrem röntgen çektirmiştim mesele 20 lik diş de bileğil apse oluşmuş ondan dolayı demişti doktor. antibiyotik verdi. bitir bişeyin kalmaz dedi yalnız yaklaşık 2 hafta sonrasında tekrarladı. dediğiniz kabilinden iltihaplanmayı kurutup tekrar doktora görünecem. Teşekkür ediyorum, zorlamasız gelsin.

Diş köklerinde oluşan apseler gaga bakımının örgülmaması ve oluşan çürüklere müdahale edilmemesinden dolayı oluşmaktadır. Diş ve diş eti arasındaki apseler ise yeniden günce olarak uç bakımının kuruluşlmamasından dolayı diş aralarında kalan rızık pozitifklarının temizlenmeyip burada bakteri ve tartarlarla beraber apselerin oluşmasına neden olmasıdır.

Diş apselerinin oluşmaması kucakin yevmi diş bakımınızı ve mukannen aralıklarla diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Diş hekiminizin vereceği talimatları uygun uygulamaya özen göstermelisiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek dis eti kanamasi neden olur”

Leave a Reply

Gravatar